UX Projekty

Jsme tým stavěný na řešení UX velkých digitálních projektů.
Máme na to lidi, expertízu a workflow vyladěný slzami a potem.
Ověřený UX proces

Za několik posledních let jsme řešili množství (nejen) uživatelských problémů. Načerpané zkušenosti daly vzniknout procesu, který s přesvědčením aplikujeme na všechny naše projekty.
Takhle to děláme

Výzkum

Ještě před tvorbou zadání shromáždíme všechny podstatná data o vás, trhu a uživatelích.

Proč

Ještě dnes se řada firem rozhoduje pocitově nebo na základě špatných informací. My se soustředíme na to, abychom vám dodali neprůstřelná fakta. Ta použijeme jako podklad pro společnou tvorbu zadání.

Co


Zadání

Správné zadání považujeme za naprosto klíčové k tomu, aby se projekt povedl a jeho průběh nebyl porod. Využíváme ověřené metodiky, díky kterým dojdou všichni zainteresovaní k zadání společně. A bude je to bavit.

Proč

Věříme, že UX není jen o výsledném produktu, ale o samotné práci s klientem. Nejde jen o to dodat špičkové výstupy, ale i tom umět pracovat s motivací všech lidí v projektu. A umět dobře komunikovat.

Co

 • design sprint
 • value proposition design
 • workshopy
 • cíle a vize
 • sladění projektového týmu

UX Strategie

Na základě zadání a vize modelujeme řešení konkrétních problémů. Vytvoříme dlouhodobý plán rozvoje produktu* přizpůsobený agilnímu vývoji.

Proč

Myslíme si, že je krátkozraké soustředit se pouze na finální stav. Je třeba se přizpůsobovat aktuálním podmínkám, zdrojům, rozpočtu. Každá část produktu musí mít svůj smysl. Musí pomáhat uživateli, vzbuzovat emoci, být dlaždicí na chodníku ke splněnému KPI. A být efektivní.

*aplikace, web, auto, dům, město...

Co

 • use cases
 • customer journeys
 • planning poker
 • prioritizace
 • KPI
 • MVP

Design

Začneme s papírem a tužkou, nakreslíme si workflow, informační architekturu a dále dekomponujeme až k detailním prvkům. Po celou dobu myslíme i na to, jak se to bude implementovat.

Proč

Máme jednu podstatnou výhodu. Jsme součástí rodiny Etnetera Group. 250 chytrých hlav širokého zaměření jsou pro nás zárukou, že nápady a návrhy, které vám dodáme, půjdou rozumně zrealizovat.

Co

 • informační architektura
 • obsah
 • UI
 • grafika
 • proveditelnost
 • testování a iterace

Interakční prototyp

Produkt rozpohybujeme tak, jak se bude chovat v reálu. A pak zvalidujeme dříve, než jakýkoli vývojář bouchne do klávesnice.

Proč

Problikávání statických obrázků opravdu není uživatelský zážitek. Uživatel i stakeholder musí vidět konečný výsledek dříve, než proběhne samotná imlementace. Předtím, než investujete do vývoje produktu budete mít ověřeno, zda je životaschopný a uživatel si odnese zážítek.

Co

 • interakční design
 • motion design
 • zadání pro vývojáře
 • support pro vývojářeTools & frameworks, které milujeme.

Naše oblíbená prototypovací platforma podporující práci v týmu. Invision využíváme zejména pro workflow prací, komunikaci s klienty a v neposlední řadě pro první fázi prototypu. Vyzkoušeli jsme i Enterprise verzi. Pokud o ni uvažujete, rádi se podělíme o nabyté zkušenosti.

V tomto prototypovacím nástroji jsme rozchodili nejeden interakční design. Postupně jsme se ale naučili, že samotné know-how není jen o tom dobře ovládat samotný tool. Jde o to dobře zvládat “scenáristickou” práci, mít pečlivě rozmyšlený storyboard tak, aby všechny interakce do sebe zapadaly. Pokud chcete do firmy zavést pokročilé prototypování, ozvěte se - rádi vám připravíme školení či konzultace.

Design není jen o user experience, ale i o dlouhodobé efektivní udržitelnosti. U svých klientů úspěšně zavádíme systém, který pomáhá inhouse designérům, vývojářům a dalším dodavatelům k tomu, aby znovu nevymýšleli kolo a drželi celistvý design napříč online i offline kanály. Úplně nejradši mají Atomic design šéfové digitálních produktů, kteří ho používají jako ochranný štít proto marketérům, kteří jsou zvyklí ozdobit web jako vánoční stromeček.

Digitální projekty jsou krásné v tom, že z nich lze získávat exaktní data. Jako přední dodavatel a implementátor cloudových řešení od Adobe jsme schopni vydolovat prakticky cokoliv. Ale co s hromadou dat? Od toho máme kolegy z data týmu, kteří rozumí zčásti statistice a zčásti strojovému učení. Najdou v datech zajímavé i překvapivé vztahy. Identifikují segmenty. Spojením dat s kvalitativními znalostmi o uživatelích získáme kvalitní munici pro to, aby bylo UX opravdu podloženo fakty.

Photoshop jistě používá každý člověk, který se točí okolo webdesignu. Pro větší UX týmy a projekty je to ale občas peklo z pohledu kooperace. V knihovnách máme nachozený systém sdílení a iterací, který pomáhá mezi 10+ lidmi udržet víceméně hladké workflow. Zajímá vás jak na to? Ozvěte se.

Další tools, které používáme a mohly by vás oslovit: Sketch + Craft, Axure, Unity.
Co teď děláme

Seznam našich klientů zahrnuje přední české a světové značky. Mnohé z projektů jsou bohužel pod NDA a tak vám o nich moc neprozradíme, ale o pár zakázkách se zmínit můžeme. Pokud vás zajímají podrobnosti, ozvěte se, osobně můžeme říct (trošku) více. A nebo poptejte přímo v těchto společnostech:

Škoda Auto

Pro Škodovku neděláme žádné mrňky, ale na projektu s globálním významem dotýkající se celého řetězce od dealerů až po koncového zákazníka. Je to inovativní projekt přesahující hranice digitálního světa. UX tak u nás nekončí jen u uživatelského rozhraní na obrazovce. Na projektu několik měsíců vyšívá 7 členů UX týmu a 2 grafici.

Allianz

Co mají společného všechny online sjednávače pojištění, online webový ekosystém, selfcare a namyšlený kontext fungování pojišťovacích poradců a koncových zákazníků? Ano nás.

Viasat

Viasat tento rok spouštěla online vysílání pro baltské státy. Bylo třeba vyladit UX zejména pro ovládání na televizi a webovou službu. Myslíme si, že televize jako médium ještě neřeklo poslední slovo.

Pokud chcete vidět naši další práce, koukněte na naše starší projekty.
Kdo za tím stojí
Michal Kardaš
Michal Kardaš
UX Designer
Filip Hanzl
Filip Hanzl
User researcher
Marek Kulkovský
Marek Kulkovský
Content Strategist
Jiří Štěpán
Jiří Štěpán
Data analyst
Jirka Logojda
Jirka Logojda
Visual designer
Záviš Pexidr
Záviš Pexidr
UX Consultant
Jan Fuxa
Jan Fuxa
UI designer & Information architect
Petr Škoda
Petr Škoda
Interaction designer & Prototyper
Kristýna Jahnová
Kristýna Jahnová
Usability testerNaše zásady

Smysluplné zadání

Vždy chceme znát smysl projektu a chápat se navzájem na 100%. Pokud si ani náhodou do něčeho nechcete nechat kecat, možná pro vás nebudeme úplně ti praví.

Tvoříme společně

Zakládáme si na tom, aby byl celý tým součástí celého procesu. Aby všichni chápali celý kontext a důvody jednotlivých rozhodnutí. To se samozřejmě týká i vás. V nejlepším případě budou vaši lidé tvořit společně s námi na jednom místě.

Nedodáváme jen mezivýstupy

Neděláme jen obrázky na zakázku, které jsou vycucané z prstu. Klientům chceme kromě výstupu dodat kvalitní strategii postavenou na analýze uživatelů a dat. Design postavený na faktech a ne na domněnkách.

Bez testu ani ránu

Každý návrh, který není zvalidován relevantní cílovou skupinou nemůžeme považovat za správný. Uvědomujeme si, že UX děláme pro lidi a ne pro své ego. A dlouholetou zkušeností a držkopády jsme přišli na to, že rozhodně nevíme všechno.
Zaujali jsme vás?

Pokud máte zajímavou vizi a výhledově budete potřebovat tým UX expertů, přijďte nás navštívit do Etneterie. Kromě výtečné kávy se můžete podívat do reálného “provozu”. Můžete tak načerpat něco z naší atmosféry a podívat se, jak pracujeme. Na rok 2017 hledáme další pořádnou výzvu. Pozvání samozřejmě platí i pro ty, kteří by se rádi do UX týmu přidali.